czwartek, 28 Wrz 2023
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej

Czeladź Wielka – Dorf Tscheletz (1288), Czhelacz (ok. 1300), allodium…

Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej

Kaplica w Płoskach

Kaplica w Płoskach Kaplica w Płoskach

Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu

  Neogotycki kościół w Wąsoszu pochodzi z końca XIX w.…

Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu

Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

Kościół to dawny zbór ewangelicki św. Mateusza. Jego budowę rozpoczęto…

Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

Kościół p.w. NMP Królowej Świata w Sądowelu

Kościół p.w. MB Królowej Świata w Sądowelu wybudowany w 1822…

Kościół p.w. NMP Królowej Świata  w Sądowelu Kościół p.w. NMP Królowej Świata  w Sądowelu

Aktualności

Drukuj

Serca zabiły mocniej

Dzień dziecka dla dzieci z Domu Dziecka 2014-1"Serca zabiły mocniej" - pod takim tytułem ukazał się, na stronie Wrocławskiego Gościa Niedzielnego (http://wroclaw.gosc.pl/doc/2030273.Serca-zabily-mocniej), artykuł o obchodach Dnia dziecka w naszej parafii. Poniżej zamieszczamy treść tego artykułu.

 

Już po raz 5. w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Wąsoszu odbył się festyn charytatywny z okazji Dnia Dziecka. Wydarzeniu towarzyszyły akcja krwiodawstwa i zbiórka darów na rzecz podopiecznych Domu Dziecka "Wiosna" w Krzydlinie Małej, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr de Notre Dame.

Podobnie, jak w poprzednich latach, zorganizowana pod hasłem "Serce bije mocniej, gdy się nim dzielisz" zbiórka krwi, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dzięki pracy ekipy z głogowskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, która przez cały czas trwania festynu czuwała w stacji zorganizowanej w budynku miejscowego przedszkola, od 64 osób przyjęto w sumie blisko 26 litrów krwi. – Zapotrzebowanie na krew wzrasta zwłaszcza w okresie letnim – zaznacza Wioletta Kmiecik z RCKiK. Każdy, kto zdecydował się wspomóc akcję mógł liczyć na słodki upominek w postaci 8 tabliczek czekolady, a także na wykonanie kompleksowych badań krwi. – Jesteśmy otwarci na współpracę przy organizacji podobnych akcji z parafiami oraz innymi instytucjami – dodaje W. Kmiecik.

Organizatorami festynu, jak co roku, było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz młodzież z miejscowego gimnazjum. Wspólnie z katechetą, ks. Mariuszem Wyrostkiewiczem, wikariuszem parafii w Wąsoszu, 40-osobowa grupa wolontariuszy ułożyła plan festynu, oraz zajęła się jego organizacją. Do ich zadań należało m.in. upieczenie ciast, którymi częstowali uczestników festynu, ustawienie ławek i stołów na przykościelnym placu, a także opieka nad dziećmi z Krzydliny Małej.

Gimnazjaliści zaprezentowali również swoje talenty muzyczne. Na ustawionej na przykościelnym placu scenie wystąpiły zespoły: Motor in Corn, The Stray Words, zespół instrumentalny prowadzony przez Andrzeja Kowala - katechetę i nauczyciela muzyki, schola dziecięca, oraz schola parafialna GodChoir, która także zapewniła oprawę muzyczną Eucharystii poprzedzającej festyn. Gościem specjalnym był rapujący ksiądz Jakub Bartczak, a jedną z wielu atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych w dniu ich święta był pokaz zabawy z bańkami mydlanymi w wykonaniu Teodora Sawielewicza, kleryka wrocławskiego seminarium duchownego.

Imprezę udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu ze strony Zbigniewa Stuczyka, burmistrza Wąsosza, oraz wsparciu pracowników Zespołu Placówek Kultury w Wąsoszu, którzy zapewnili scenę z nagłośnieniem i poczęstunek dla dzieci z Krzydliny Małej. W przedsięwzięcie swój wkład mieli również przedstawiciele innych intytucji gminnych oraz sponsorzy.

– W Wąsoszu jesteśmy już po raz czwarty i za każdym razem spotykamy się z bardzo serdecznym przyjęciem ze strony mieszkańców. Dzięki gościnności ks. Jana Węgielskiego, proboszcza tutejszej parafii, oraz zaangażowaniu wolontariuszy, w Dzień Dziecka twarze naszych podopiecznych promieniują radością – mówi s. Marcela, wychowawczyni w domu dziecka w Krzydlinie Małej. Przy okazji festynu mieszkańcy Wąsosza mieli okazję wesprzeć krzydlińską placówkę. Dzięki ich hojności, podobnie, jak w poprzednich latach, udało się zebrać pokaźną ilość zabawek, środków czystości, przyborów szkolnych, ubrań oraz słodyczy.

Nr konta parafii:
Bank Spółdzielczy
w Górze,
Oddział Wąsosz,
Rachunek nr:
52 8663 0007 0008 0020 4378 0001

117420
Dziś1
Wczoraj2
W tym tygodniu9
W tym miesiącu52
Ogółem117420
Twoje IP: 192.168.2.80
unix 0.0
Aktualnie 19