niedziela, 19 Maj 2024
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej

Czeladź Wielka – Dorf Tscheletz (1288), Czhelacz (ok. 1300), allodium…

Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej

Kaplica w Płoskach

Kaplica w Płoskach Kaplica w Płoskach

Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu

  Neogotycki kościół w Wąsoszu pochodzi z końca XIX w.…

Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu

Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

Kościół to dawny zbór ewangelicki św. Mateusza. Jego budowę rozpoczęto…

Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

Kościół p.w. NMP Królowej Świata w Sądowelu

Kościół p.w. MB Królowej Świata w Sądowelu wybudowany w 1822…

Kościół p.w. NMP Królowej Świata  w Sądowelu Kościół p.w. NMP Królowej Świata  w Sądowelu

Aktualności

Drukuj

„Najmniejsze czyny znaczą najwięcej”

plakat akcji krwiodawtwa i zbiorki dla dzieci z domu dziecka w 2015 r 20150509 1935891091

 

Dzień dziecka dla dzieci z Domu Dziecka 2014Dnia 31.05.2015 r. w Wąsoszu odbędzie się już po raz piąty, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Wąsosza, przy współudziale władz miasta, lokalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim nieocenionym zaangażowaniu naszych gimnazjalistów, festyn na rzecz dzieci z Domu Dziecka z Krzydliny Małej.

Festyn tradycyjnie połączony będzie z szóstą już w naszym mieście akcją krwiodawstwa, pod wspólnym hasłem „Twoja pomoc źródłem szczęścia".

Fotorelacje z poprzednich imprez można obejrzeć w zakładce "Dla dzieci z Domu Dziecka" w naszej galerii. Poniżej sukcesywnie zamieszczać będziemy, co przygotowaliśmy dla naszych gości.

Jak co roku oddając krew dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, możesz także przysłużyć się Dzieciom z Domu Dziecka – młodzież bowiem będzie prosiła o przekazanie tzw. deputatu (posiłku regeneracyjnego  - wartości 4 500 Kcal - najczęściej 8 tabliczek czekolady, czasem jeszcze jakiś wafelek albo soczek), który otrzymuje każdy oddający krew, dla dzieci z Krzydliny. A zatem, jednym nic nie kosztującym cię gestem możesz pomóc kilu osobom jednocześnie.

Żeby nikt nas nie posądzał, jak to już miało miejsce, o fikcyjność naszych działań, tego dnia tradycyjnie zapraszamy 18 osobową grupę dzieci wraz z opiekunami z Wielofunkcyjnej Palcówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Wiosna" prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Krzydlinie Małej.

Każdy zatem sam będzie mógł wesprzeć te dzieci lub placówkę składając swój dar opiekunom, bądź w specjalnym "koszu" przy scenie, na której występować będą umilający czas wokaliści i muzycy.

Tradycyjnie zwracamy się z prośba o pampersy, przybory szkolne, środki czystości itp. dla tego Domu Dziecka.

W związku z rozpoczętym po Wielkanocy, kolejnym etapem modernizacji tego Domu Dziecka, by dostosować go do wymogów europejskich, tym razem po raz pierwszy, zwracamy się także z prośbą o pomoc finansową – na sfinansowanie windy w mieszkaniu dla najmłodszych wychowanków – noworodków, w tym takich, które w chwili przyjęcia miały zaledwie 10 dni oraz dzieci do 2 roku życia. (Szczegóły na www.dzieci-wiosna.pl. Tam również link do złożenia dotacji przelewem bezpośrednio z konta lub karty.)

W związku z tym dorośli będą mieli możliwość "zakupu" ciekawych przedmiotów od naszych darczyńców, a młodzież przeprowadzi zbiórkę pieniężną oraz loterię fantową "Winda dla Wiosny" (szczegóły poniźej), z których dochód w całości przeznaczony jest dla "Wiosny".

Tego dnia chcemy zapewnić naszym gościom jak i mieszkańcom naszej gminy i parafii wiele atrakcji. Dla najmłodszych przygotowaliśmy dmuchane zamki, trampolinę, przejażdżkę bryczką, stoiska ze słodyczami i wiele innych atrakcji.

Młodzież zorganizowała też wiele konkursów i zabaw. Podczas festynu dla chętnych dzieci będzie malowanie twarzy, zabawy w "wiosce indiańskiej", strzelanie z łuku, wiatrówki itp. Niewykluczone, że będzie możliwość spotkania Kubusia Puchatka, Tygryska jak i czerwonej krwinki.

 

Wioska Indiańska Ostoja Nad Baryczą w Wierzowicach Małych - a 31.05. w Wąsoszu

 

zdjcia wioski indiaskiej 20150502 2060899208Ewelina i Artur Giezek, na terenie naszej parafii, zajmują się m.in. rekreacją, organizując urodziny dla dzieci, wycieczki szkolne i przedszkolne oraz inne imprezy plenerowe.

Dla naszych gości zapewnią nstępujące atrakcje:

- stoisko do strzelania z łuku, kuszy i procy,

- stoisko malowania twarzy dla starszych i młodszych,

- bańki mydlane,

- rzuty ringo i lassem na bizonie rogi,

- łowienie rybek dla najmłodszych dzieci.

 

ZDJĘCIA WIOSKI INDIAŃSKIEJZDJĘCIA WIOSKI INDIAŃSKIEJZDJĘCIA WIOSKI INDIAŃSKIEJZDJĘCIA WIOSKI INDIAŃSKIEJ

 

Eventy - imprezy towarzyszące

 

W ramach urozmaicenia programu imprezy w ciągu jej trwania, proponujemy program rozrywkowo-artystyczny w postaci występów Dzieci z Domu Dziecka oraz lokalnych artystów i zaproszonych gości. Na scenie wystąpią m.in.: "Wąsoszanki", "Kuba Dżakob Kaszkur", "Motor in Corn", "The Stray Words", "Music Space","Grammer" oraz "Andys Band – Andrzej Walus", którego solistki to uczestniczki telewizyjnych programów The Voice of Poland i Bitwa na głosy. A gościem specjalnym tego roku będzie zespół "Apostolos". Poniżej kilka słów o naszych gościach:

 

1. "Wąsoszanki"

 

Zespół „Wąsoszanki", działający przy Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu, powstał w lipcu 1970 roku. Tworzą go mieszkańcy Wąsosza i okolicznych miejscowości, dla których śpiew i obcowanie z ludową twórczością sprawia wielką radość, jest nie tylko przygodą ale czymś więcej. To chęć uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym.

W chwili obecnej zespół tworzy 16 osób, które regularnie spotykają się na próbach, pod kierownictwem Pani Kornelii Kuczyńskiej, w każdą środę w godz. 11.00 – 13.00 w ZPK w Wąsoszu.

Poprzez udział w licznych przeglądach i festiwalach zespół promuje naszą gminę na terenie Dolnego Śląska i Wielkopolski. Zespół „Wąsoszanki" to niewątpliwie artystyczna wizytówka Wąsosza.

 

wsoszanki 20150429 1314971740

 

 

 

2. Grammer

 

Więcej informacji na: https://pl-pl.facebook.com/people/Us%C5%82ugi-Muzyczne-Gram-mer/100005332355142

 

grammer 20150504 1888325964 

 

 

3. Kuba Dżakob Kaszkur

 

Jakub Kaszkur, jest szesnastolatkiem z Góry, niedaleko Wąsosza. Od 2 lat zajmuje się rapem i pisze teksty. Jest reprezentantem stylu wolnego czyli freestylu (rymowanie spontanicznie pod puszczany beat). Więcej informacji na: www.facebook.com/dzakoboff

 

 

 

4. Music space

 

Zespół"Musicspace" to połączenie zainteresowań i fascynacji muzycznych. Szeroki repertuar muzyczny, zadowoli i rozbawi każdego. W skład repertuaru wchodzą utwory różnych gatunków muzycznych śpiewane w różnych językach, hity czasów współczesnych i lat minionych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej zespołu: http://music-space.osobie.net/

 

 

5. Motor in corn

 

Zespół Motor in Corn powstał w 2012 r. Nazwa zespołu pochodzi od pewnej historii. Wiążę się ona z zaginięciem motoru, którego trzej członkowie zespołu szukali po śladach prowadzących do pola pełnego kukurydzy. Zespół został założony przez Macieja, Konrada i Łucję, którzy głównie koncentrowali się i byli zainteresowani takimi gatunkami muzyki jak Rock i Blues. Niedługo potem dołączył też perkusista Mateusz, który przed założeniem Motor in Corn grał już z chłopakami od najmłodszych lat. Od tego czasu spotykają się w Zbakowie Dolnym, aby ćwiczyć ze sobą wspólną grę.

Pierwszy autorski utwór według pomysłu gitarzysty Konrada - Keep This Power With You przyniósł im zwycięstwo w drugiej edycji konkursu pt: "Dolnośląska Liga Talentów". Dzięki tytułowi najlepszego zespołu na Dolnym Śląsku zespół zyskał oferty grania w różnych miejscowościach na wielu tematycznych imprezach. To zmotywowało ich do dalszego tworzenia i udziału w licznych konkursach. Jednym z nich był „Ogólnopolski Konkurs Muzyki Rozrywkowej" w Lesznie, gdzie zajęli drugie miejsce.

We wrześniu 2014 roku do zespołu dołączył drugi gitarzysta Bartłomiej. Niedługo potem wzięli udział w konkursie Muzyki Młodego Wrocławia. Mogli cieszyć się wtedy ogromnym sukcesem, ponieważ zyskali na nim wszystkie możliwe nagrody. Począwszy od pierwszego miejsca, nagrody publiczności, aż do najlepszego wokalu. Jedną z nagród była możliwość zagrania koncertu na wrocławskiej "Symfonii Na 100 motocykli".

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej zespołu: www.motorincorn.eu

 

 

6. Apostolos

 

Obecny skład zespołu: ksiądz Wojciech Szymański - gitara, wokal; Paweł Bielawski - wokal; Kuba Kuśnierz - perkusja, instrumenty perkusyjne; Artur Betlej - gitara; Marcin Ślusarczyk - instrumenty klawiszowe; Bartek Sochacki - gitara basowa. Więcej informacji na https://pl-pl.facebook.com/pages/Apostolos/491580847521161 

 

 

Miejsce akcji:

Pobór krwi - Wąsoskie Przedszkole - Plac Kościelny 2

Imprezy towarzyszące - teren przy kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP - Plac Kościelny

 

Propozycja programu:

10:30 - 16:30 - Akcja Krwiodawstwa

 

11:15 - Msza święta z udziałem dzieci z Domu Dziecka z Krzydliny Małej

                 

12:15 - Występ Wąsoszanek

13:15 - Występ dzieci z Domu Dziecka

14:00 - Występ Kuby Dżakob Kaszkura

14:15 - Występ The Stray Words

15:00 - Występ Andys Band – Andrzej Walus

(solistki zespołu to uczestniczki telewizyjnych programów

The Voice of Poland i Bitwa na głosy)

15:45 - Losowanie loterii "Winda dla Wiosny"

16:00 - Występ Apostolos

17:00 - Występ Motor in Corn

18:00 - Występ Music space

18:30 - Występ Grammer

 

Ponadto:

- pokaz umiejętności naszych uczniów - skręcanie zwierzątek z balonów - Patryk Czudak,

- przejazd bryczką po wąsoskim rynku - powozi Michał Jachimowski,

- możliwość obejrzenia panoramy Wąsosza z wozu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu,

- trampolina, dmuchane zamki, stoisko ze słodyczami, stoisko z kawą, herbatą, ciastem i pierogami oraz wojskową grochówką,

- pluszowe maskotki - Krwinka, Kubuś Puchatek, Tygrysek,

- konkursy, gry i zabawy, w których można wygrać koszulki z hasłem akcji, lody itp. 

 

Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc i życzliwość w umileniu tego dnia dzieciom pokrzywdzonym przez los, a przede wszystkim za Państwa udział.

 

Loteria "Winda dla Wiosny"

 

Chcąc pozyskać środki na potrzebną do mieszkania dla noworodków windę, która usprawni pracę właśnie tego oddziału Placówki, KSM postanowił zorganizować po raz pierwszy loterię fantową - tombolę (zgodnie z Ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, Dz. U. z 2009 r., Nr 201, poz. 1540 z późn. zm.).

Nagrodę główną młodzież ufundowała z własnych środków, natomiast o resztę nagród prosiła lokalnych (i nie tylko) przedsiębiorców oraz osoby prywatne. Z pośród tych wszystkich, którzy nabędą w dniu festynu losy (w cenie 10 zł), rozlosowane zostanie 250 (pozyskanych do dnia 21.05.br.) nagród, m.in.:

- rower,

- 2 ekspresy do kawy,

- zestaw blender,

- patelnia,

- filiżanki do kawy i inne drobne AGD,

- kubek termiczny,

- 11 kubków zdobionych,

- tort z hasłem imprezy,

- 4 koce (w tym 2 z haftem),

- 3 ręczniki (z haftem),

- 2 jaśki,

- 1 butorolki,

- 33 koszulki z nadrukiem,

- 36 książek,

- 5 litrów pasty do rąk,

- 6 gift vouchery 17,15,15,20,20,30 PLN od wąsoskich przedsiębiorców,

- 6 gift vouchery na opał w ilości 30 kg,

- 4 parasolki,

- 3 łopaty do śniegu,

- 3 kalkulatory,

- 2 gustowne etui na płyty CD/DVD,

- 2 zegary ścienne,

- 2 flakony na kwiaty,

- nauszniki, czapki zimowe i bejsbolówki,

- kosmetyki,

- i wiele innych atrakcyjnych nagród.

 

Już dziś składamy serdeczne podziękowania tym, którzy okazali nam swoją pomoc i aktywnie włączyli się w przygotowanie naszej akcji:

 

- Panu Burmistrzowi Zbigniewowi Stuczykowi - za wsparcie finansowe,

- Panu Erykowi Aleksandrowiczowi i pracownikom Zespołu Placówek Kultury w Wąsoszu - za pomoc w organizacji przedsięwzięcia,

- Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu - za zorganizowanie akcji krwiodawstwa,

- Panu Czesławowi Barylukowi - Kierownikowi Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wąsoszu i jego pracownikom - za dostarczenie ławostołów,

- Państwu Śron - za ufundowanie dla dzieci 100 lodów,

 

Serdeczne podziękowania składamy również tym, którzy przekazali nagrody do naszej loterii:

 

- Członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Wąsoszu za ufundowanie z własnych środków nagrody głównej - roweru,

- Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu - za przekazanie gadżetów na nagrody,

- Państwu Krogulec właścicielom sklepu meblowego w Wąsoszu, za ufundowanie nagród,

- Firmie Jowidar, za ufundowanie koszulek i innych nagród w loterii,

- Państwu Kutzmann, za ufundowanie nagród,

- Firmie Strama - Sport i Turystyka z Zakopanego, za ufundowanie nagród w loterii,

- Wydawnictwom: Wydawnictwu Hlondianum, Wydawnictwu Św. Stanisława BM, Wydawnictwu Benedyktynów TYNIEC, Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej, - za przekazanie książek,

- osobom prywatnym, które wsparły swoimi darami naszą loterię.

 

 

Serdecznie wszystkich zapraszamy do dobrej zabawy i wsparcia naszych przyjaciół z Krzydliny. Nie zapominajmy jak ważna jest pomoc, dlatego gdy mamy możliwość pomagajmy i uczmy pomagać!

Nr konta parafii:
Bank Spółdzielczy
w Górze,
Oddział Wąsosz,
Rachunek nr:
52 8663 0007 0008 0020 4378 0001

117851
Dziś2
Wczoraj2
W tym tygodniu2
W tym miesiącu33
Ogółem117851
Twoje IP: 192.168.2.80
unix 0.0
Aktualnie 24