czwartek, 28 Wrz 2023
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej

Czeladź Wielka – Dorf Tscheletz (1288), Czhelacz (ok. 1300), allodium…

Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej

Kaplica w Płoskach

Kaplica w Płoskach Kaplica w Płoskach

Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu

  Neogotycki kościół w Wąsoszu pochodzi z końca XIX w.…

Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu

Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

Kościół to dawny zbór ewangelicki św. Mateusza. Jego budowę rozpoczęto…

Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

Kościół p.w. NMP Królowej Świata w Sądowelu

Kościół p.w. MB Królowej Świata w Sądowelu wybudowany w 1822…

Kościół p.w. NMP Królowej Świata  w Sądowelu Kościół p.w. NMP Królowej Świata  w Sądowelu

Aktualności

Drukuj

"Serce bije mocniej, gdy się nim dzielisz"

Dzień dziecka dla dzieci z Domu Dziecka 2014Dzień 1 czerwca tego roku był w Wąsoszu dniem wyjątkowym. Tego dnia już po raz piąty w naszej gminie przeprowadzono akcję pod hasłem: „SERCE BIJE MOCNIEJ, GDY SIĘ NIM DZIELISZ", którego autorką jest nasza szkolna koleżanka, Aleksandra Broczkowska.

Organizatorzy – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Wąsosza przy wsparciu wolontariuszy z naszego Gimnazjum —zapewnili mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Szczególnymi gośćmi były dzieci z Domu Dziecka „Wiosna" z Krzydliny Małej, które zostały otoczone troskliwą opieką przez wolontariuszy.

Uroczystość połączona była z akcją krwiodawstwa. Dzięki zaangażowaniu naszych mieszkańców udało się zebrać blisko 26 litrów krwi, a przy okazji pozyskano, dzięki życzliwości krwiodawców, dwa kartony czekolad dla dzieci z Krzydliny Małej.

Dzieci z domu dziecka wraz ze swoimi opiekunami uczestniczyły we Mszy Świętej, która odbyła się o godzinie 11:15 w Kościele p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, po której zostali zaproszeni na uroczysty obiad do Zespołu Placówek Kultury w Wąsoszu.

Tuż po Mszy świętej rozpoczęły się występy na placu przy kościele, które trwały do godz. 19 Pierwsi na scenie wystąpili uczniowie przygotowani przez pana Andrzeja Kowala. Po nich głos zabrały dzieci z Krzydliny Małej.

Ogromne zainteresowanie wzbudzili – rapujący ksiądz Jakub Bartczak, który zaprezentował chrześcijańskie utwory własnego autorstwa w rytmie hip-hopu oraz „bańkolog", kleryk Teodor Sawielewicz – pokazem baniek mydlanych. Największy entuzjazm publiczności wzbudziła próba zamknięcia dziewczynki w ogromnej bańce.

Zainteresowani mogli podziwiać pokaz akcji ratunkowej, wykonany przez straż pożarną – rozcinanie samochodu osobowego za pomocą nożyc hydraulicznych.

Uroczystość swoimi występami uświetnili: zespół muzyczny „Motor in Corn", „The Stray Words", schola „GodChoir", schola dziecięca, zespół instrumentalny z Publicznego Gimnazjum w Wąsoszu.
Podczas całej uroczystości prowadzona była zbiórka darów na rzecz Domu Dziecka „Wiosna". Tego dnia nasi mieszkańcy wsparli tę instytucję kwotą 2 660 zł.

Bardzo miłymi dla dzieci atrakcjami były: malowanie twarzy, przejazdy bryczką, trampolina na której o bezpieczeństwo dbała Pani Bogusława Nawrot, dwa dmuchane zamki, balonowe zwierzątka, które powstawały pod zręcznymi palcami Joanny Czajkowskiej i Patryka Czudaka, liczne konkursy, gry i zabawy, w których każdy otrzymywał nagrodę, a które prowadziły Panie Joanna Smolan i Anna Babij, lody, pierogi i ciasta – przygotowane przez naszą młodzież oraz inne smakołyki. Wszyscy chętni mogli obejrzeć panoramę Wąsosza z kosza wozu strażackiego.

Ogromne podziękowania za tak udany dzień należą się organizatorom, tj. Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży z Wąsosza oraz wolontariuszom z naszego Gimnazjum, głogowskiemu oddziałowi Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, Zespołowi Placówek Kultury w Wąsoszu z Panem Dyrektorem, Erykiem Aleksandrowiczem, na czele, oraz tymi, którzy przygotowali posiłki z Paniami Stasią Szczok i Gienią Łopuszyńską w pierwszym rzędzie i wszystkimi, którzy ofiarowali produkty żywnościowe do przygotowania obiadu, Panu Czesławowi Barylukowi – Kierownikowi Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wąsoszu oraz Czesławowi Kondrackiemu – Kierownikowi Wodociągów i ich pracownikom – za dostarczenie ławo-stołów, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu, Panu Arkadiuszowi Szuper Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Górze i jego pracownikom za przeprowadzenie pokazu ratowniczego, Księdzu Adamowi Łuźniakowi – Rektorowi MWSD we Wrocławiu za umożliwienie przyjazdu klerykom, Pani Joannie Morawskiej – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Płoskach – za użyczenie trampoliny, Pani Dyrektor Samorządowego Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Wąsoszu, Hannie Kośmider-Król, oraz jej współpracownikom za umożliwienie nam skorzystania z obiektu; oraz za wszelką pomoc i życzliwość. Właścicielowi firmy As-bus, Panu Sebastianowi Lewickiemu za nieodpłatne dowiezienie i odwiezienie gości z Krzydliny Małej. Dziękujemy im także za serdeczność i godną polecania, miłą współpracę.

Na szczególne wyrazy wdzięczności zasługują również sponsorzy, wśród których znalazł się Pan Burmistrz, Zbigniew Stuczyk, oraz Panowie Edward Oleksiuk i Roman Jagiełło, Prezes Chemeko - System sp. z o.o., Państwo Adam, Ewa i Żaneta Lachera, właściciele Stadniny Koni Dębno – za ufundowanie 100 lodów, Pan Bogdan Gęsicki, właściciel Zakładu U.P.H. w Wąsoszu za pomoc w organizacji pokazu ratowniczego; honorowi dawcy krwi i wszyscy mieszkańcy, których obecność zbudowała wspaniałą atmosferę tego dnia.

Oznaką udanej imprezy była radość, malująca się na twarzach naszych małych gości.

Aleksandra Kulasa

Nr konta parafii:
Bank Spółdzielczy
w Górze,
Oddział Wąsosz,
Rachunek nr:
52 8663 0007 0008 0020 4378 0001

117420
Dziś1
Wczoraj2
W tym tygodniu9
W tym miesiącu52
Ogółem117420
Twoje IP: 192.168.2.80
unix 0.0
Aktualnie 13