czwartek, 28 Wrz 2023
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej

Czeladź Wielka – Dorf Tscheletz (1288), Czhelacz (ok. 1300), allodium…

Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej

Kaplica w Płoskach

Kaplica w Płoskach Kaplica w Płoskach

Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu

  Neogotycki kościół w Wąsoszu pochodzi z końca XIX w.…

Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu

Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

Kościół to dawny zbór ewangelicki św. Mateusza. Jego budowę rozpoczęto…

Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

Kościół p.w. NMP Królowej Świata w Sądowelu

Kościół p.w. MB Królowej Świata w Sądowelu wybudowany w 1822…

Kościół p.w. NMP Królowej Świata  w Sądowelu Kościół p.w. NMP Królowej Świata  w Sądowelu

Aktualności

Drukuj

Zaproszenie na pielgrzymkę na Jasną Górę

Tradycją w naszej Archidiecezji jest, iż „w miesiącu wrześniu, kiedy po wakacjach szkoły znów wypełnione są dziećmi i młodzieżą, przed nowym rokiem duszpasterskim, wszystkie sprawy, prace duszpasterskie i katechetyczne zanosimy wspólnie w archidiecezjalnej pielgrzymce duchowieństwa i wiernych do Tronu Naszej Matki i Królowej na Jasną Górę”.

W bieżącym roku to pielgrzymowanie nabiera szczególnego charakteru, przypada bowiem w ROKU WIARY, w którym przeżywamy piękno wiary, starając się odkryć treść wiary „wyznawanej, celebrowanej, przeżywanej i przemodlonej”.

Tegoroczna Pielgrzymka - jak czytamy w liście naszego Metropolity arcybiskupa Józefa Kupnego skierowanym do duchowieństwa i wiernych - wypływa z potrzeby naszych serc przepełnionych miłością i wdzięcznością wobec Matki Chrystusa i Matki Naszej. W pobożnej pieśni śpiewamy wezwanie Maryi: „Słyszeliśmy dźwięczny głos, jak Maryja woła nas. Przyjdźcie do mnie moje dzieci, przyszedł czas, ach przyszedł czas”.

Byliśmy na Jasnej Górze 10 sierpnia, wędrując pieszo z Wąsosza do Matki Bożej Częstochowskiej. Teraz nadchodzi czas naszego następnego udania się do Matki Bożej na Jasną Górę.

„Umiłowani Bracia i Siostry - pisze ksiądz arcybiskup - proszę Was, przybądźcie na Jasną Górę liczniej niż zwykle, byśmy mogli dziękować Maryi za dowody Jej opieki nad nami i ponowić zawierzenie Matce Bożej siebie samych, nasze Rodziny i Parafie, całą Archidiecezję i całą Ojczyznę, przeżywającą obecnie szczególny okres w swoim rozwoju.

Nasze Archidiecezjalne Pielgrzymowanie ma w swej formie specjalny charakter. Jest ono bowiem połączone z całonocnym czuwaniem modlitewnym w kaplicy cudownego obrazu Pani Jasnogórskiej, które rozpoczyna się Mszą św. w bazylice jasnogórskiej o godz. 18.30.

O godz. 21.00 Apel Jasnogórski poprzedzony modlitwą różańcową w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej. W centrum czuwania jest Pasterka Maryjna o godz. 24.00.

Czuwanie zakończy się uroczystą Mszą św. koncelebrowaną, o godz. 6.00.

Z głęboką wiarą, nadzieją i miłością otoczymy Cudowny Wizerunek Jasnogórski i tuląc się do serca Maryi Matki, powierzymy Jej: dzieci, młodzież, studentów, ich nauczycieli, katechetów, wychowawców, siebie samych, nasze rodziny, parafie. Oddamy Jej w opiekę nasz lokalny Wrocławski Kościół, całą Ojczyznę, prosząc o odwagę dla wszystkich odpowiedzialnych za przyszłość Polski i Kościoła.

Umiłowani Archidiecezjanie!

Zatroskany o życie wiarą w duchu Ewangelii, zwracam się po ojcowsku do Was wszystkich: do Duchowieństwa Diecezjalnego i Zakonnego, do Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych, do Rodziców i Nauczycieli, do Dzieci i Młodzieży, do wszystkich grup i wspólnot modlitewno-formacyjnych, do stowarzyszeń i ruchów katolickich, do sprawujących władzę państwową i samorządową i z a p r a s z a m do licznego udziału w ARCHIDIECEZJALNEJ PIELGRZYMCE na JASNĄ GÓRĘ, w dniach 20 i 21 września br.

Wszystkich chorych, ludzi starszych zapraszam do duchowego pielgrzymowania z nami. Niech Maryja, którą chcemy prosić, by pomogła nam służyć życiu, ochrania w drodze wszystkich, którzy wyruszą w Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Jej Tronu na Jasnej Górze. Już dzisiaj z głębi naszego serca niech płynie ufnie modlitwa: Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko. Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza!”.

Nr konta parafii:
Bank Spółdzielczy
w Górze,
Oddział Wąsosz,
Rachunek nr:
52 8663 0007 0008 0020 4378 0001

117420
Dziś1
Wczoraj2
W tym tygodniu9
W tym miesiącu52
Ogółem117420
Twoje IP: 192.168.2.80
unix 0.0
Aktualnie 15